Select Language

Hakkımızda

KEMİTEKS® üç ayrı iş biriminde faaliyetlerini sürdürmektedir; Polimer Emülsiyonları, Pigment Dispersiyonları ve Tekstil, Boya ve Yapı Endüstrileri için Özel Yardımcı Kimyasallar.
Üretim prosesimiz %100 otomasyonla çalışmaktadır.

Ürünlerimiz acenteler ve distribütörler ağı vasıtasıyla Avrupa, Afrika, Asya, Orta-doğu ve Güney Amerika’yı kapsayan çok sayıda ülkeye ihraç edilmektedir.

Tutarlı üretim kalitesi ve tam müşteri memnuniyeti yaklaşımımız, hedeflerimize ulaşmada en önemli araçlarımız olmuştur.
ISO 9001 prosedürleri tam müşteri memnuniyetini sağlamak üzere siparişlerin proses edilmesinden, hammadde stoklamaya, üretime, teknik servis ve yüklemeye kadar her aşamada titizlikle uygulanmaktadır.

Hizmet verdiğimiz endüstri dalları:

Boya - Kaplama, Yapı, Mürekkep, Artistik boyalar. Non-woven, Flok, Tekstil, Halı, Cam Elyaf, Kağıt, Duvar Kağıdı, Lateks – rubber, Beton, Deri, Ayakkabı Yapıştırıcıları, Sünger, Ağaç, Sabun renklendirme, Kağıt ve Tohum renklendirme.

Ar-Ge departmanımız, hizmet verdiğimiz sektörlere yenilikçi ve güçlü ürünler sunabilmek amacıyla ürün geliştirme çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

Organizasyon:
Kemiteks 1993 yılında kurulmuştur. Alanında Türk Kimya kuruluşlarının en büyüklerinden biri olarak, yatırımlarını kapasite büyütme ve teknik servis, ürün dizaynı ile yeni ürünlerle farklı sektörlere ulaşabilmek için ilave mühendis istihdamıyla sürdürmektedir.

Türkiye’deki en büyük üretim tesislerinden birinde faaliyet gösteren firmamız üretim proseslerini tam otomatize olarak gerçekleştirmektedir. Böylece çevre, insan sağlığı ve endüstriyel güvenlik kuralları ve yönetmeliklerinin kolaylıkla uygulanmasını mümkün kılmaktadır. Fabrikamız ileri düzey bir atık su arıtma tesisi ve ileri yangın önleyici sisteme sahiptir.

Şirket Merkezi:
Şirket merkezimiz, üretim tesisi, teknolojik merkez, ve lojistik ofislerinin yer aldığı Atatürk Hava Limanına 25 Km mesafede Hadımköy İstanbul’da yer almaktadır.

Ürünler:
Ürünlerimiz aşağıdaki belirtilen endüstriler tarafından kullanılmaktadır.
Tekstil, Deri, Yağ, foto-curing (UV), Kaplama, Kağıt, Seramik, Kozmetik, Deterjan, Tarım, PVC, Boya ve Yapı

Araştırma ve Geliştirme:

Kemiteks bünyesinde Yüksek Mühendis, Mühendis kadrosu yanı sıra son derece deneyimli teknisyenleri ile belirtilen hedefleri başarmaya odaklanmıştır.

1.Teknik servis: Müşterilerimizi kendi şartlarına özel olarak verdiğimiz kapsamlı öneriler ve gelişen bilgi kaynaklarımıza ulaşma imkanı sunarak desteklemekteyiz.

2. Yeni ürün geliştirme: Yeni ürünlerin geliştirilmesi ve pazara sunumundaki başarı sürekli büyümemizin temelidir. Pazarın talep ettiği yeni ürünler, ürün özelliklerindeki küçük değişiklikler ve/veya yeni çözüm arayışları için radikal geliştirmelerin sonucunda pazara sunulmaktadır. Yeni ürünlerin gelişimi alanlarında uzman bir ekibin sorumluluğunda yönetilmekte tüm iş üniteleri tarafından desteklenmektedir.

3. Arka planda bilim: Kemiteks yeni ürün dizaynı ve pazara sunumunun başarısını desteklemek için güçlü bir bilimsel yaklaşımın gelişimine yatırımlarını sürdürmektedir.

Personel:
Kemiteks, Üretim, Ar-Ge, Satış ve Servis bölümlerinde 95 çalışanı bulunmaktadır.

Kalite:
Kemiteks kaliteye verdiği öncelik çerçevesinde hızlı ve doğru hizmet ve tam müşteri memnuniyeti anlayışı ile 2000 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim Sertifikasına sahiptir.

Güvenlik ve Çevre:

Kemiteks yürürlükteki çevre ve güvenlik mevzuatını sıkı takip ederek tüm uygulamalarını geçerli mevzuata uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen Pazarlama ve İletişim Departmanımızla irtibata geçiniz.(info@kemiteks.com)